iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

pátek, 16 srpen 2013 18:40

Egypt opět středem zájmu zpravodajství

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Nepokoje v Egyptě se opět dostaly na titulní stránky novin a na úvodní strany zpravodajských serverů. Přestože ještě ráno Ministerstvo zahraničních věcí nezrazovalo před cestami do Egypta a cestovní kanceláře ujišťovaly, že nebudou rušit zájezdy a že situace je bezpečná, odpoledne je všechno jinak.

 

V 16:16 vydalo Ministerstvo následující upozornění:

"V souvislosti se zhoršováním bezpečnostní situace na celém území Egypta a vzhledem k nepředvídatelnému dalšímu vývoji MZV ČR doporučuje českým občanům do Egypta v současné době necestovat. Toto doporučení se týká i turistických resortů u Rudého moře, tj. Marsa Alam, Hurghady,Šarm aš-Šajchu, Dahabu, Nuweiby a Taby. Turisté, kteří v těchto resortech v současné době pobývají, by měli zůstat uvnitř hotelových areálů a do odletu z Egypta z nich nevycházet."

viz web Ministerstva zde

Reakce cestovních kanceláří na sebe nenechala dlouho čekat a v těchto chvílích už mnohé CK ruší zájezdy do Egypta. Jde o reakci na vyjádření Ministerstva, ale především jde o reakci na klesající zájem o zájezdy do Egypta jako takového. 

Přestože situace v přímořských letoviscích je relativně klidná, těžko odhadovat, jakým směrem se stiuace vyvine. Podle potápěčského instruktora Miloše Jendrala z potápěčského centra 3Will v Marsa Alam je situace na jihu Egypta klidná: "Tady je vše při starém, nic zvláštního se tu neděje."

Na klid v Dahabu se můžete podívat sami díky živému přenosu z Lighthouse Divecentra zde.

Situaci nadále sledujeme a později přineseme aktualizované informace a rozhovory s českými instruktory z Egypta.

Číst 2046 krát

Komentáře