iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

úterý, 27 srpen 2013 16:06

Cestovky se vrací do Egypta

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Velbloudi v EgyptěCK Fischer jako první reaguje na stálou poptávku klientů po zájezdech do Egypta a na zmírnění napětí v oblasti. Přestože varování českého Ministerstva zahraničí před cestami do Egypta trvá, obnovují CK od září lety do této oblíbené destinace.

 

"Reagujeme na zmírnění napětí v hlavních egyptských městech, klid v populárních letoviscích a velký zájem klientů, kteří si chtějí prodloužit léto pobytem u Rudého moře.

Obnovujeme tedy lety do Egypta, první klienti s námi mohou letět již 5. září do Marsa Alam, resp. 8. září do Hurghady.

Cestovní kancelář Fischer i ostatní CK reagují na zmírnění napětí v hlavních egyptských městech, klid v populárních letoviscích a zájem klientů. V letoviscích byl vždy klid. Jsme neustále v kontaktu s delegáty. Ti nám hlásí příjemnou atmosféru a bezpečnost. Letoviska jsou navíc nadále plná turistů, především z Velké Británie, ale i Polska a Německa.

Nyní je v letoviscích nádherně vyhřáté moře a krásné letní počasí – velký kontrast s podzimem v ČR. Kvůli obnovení letů také nabízíme dovolenou v Egyptě za mimořádně nízké ceny.

Stanovisko ministerstva zahraničních věcí, které nadále nedoporučuje cestovat do Egypta vnímá naše CK jako preventivní a ze strany státního úřadu pochopitelné. Jako lídr trhu a turistická autorita si nicméně za bezpečností letovisek stojí. Řídíme se mimo jiné názorem britského ministerstva zahraničí, které vždy přísně dbá na bezpečnost svých občanů a přesto před cestami do letovisek nevaruje. Britské cestovní kanceláře, včetně velkých hráčů jako Thomas Cook nebo Thomson (člen světové skupin TUI) dál do Egypta létají. Mírnější upozornění má i německé ministerstvo zahraničních věcí. Z Německa do Egypta dál létají například cestovní kanceláře FTI a Schau Ins Land nebo některé polské cestovní kanceláře (Rospond, Travel Alventus).

Pro letoviska neplatí zákaz nočního vycházení, který se týká velkých měst. Byl navíc v reakci na uklidnění nepokojů zkrácen (nyní platí ve velkých městech 21-06 hod - ale ne RMF A HRG!). Dle našich informací klienti také běžně navštěvují blízké obchody a bazary.

Během egyptské dovolené je co dělat i bez fakultativních výletů na památky (výlety lodí, šnorcholování, potápění, další sportovní, kulturní a wellness aktivity v resortech)."

 

Protože i my jsme v kontaktu s delegáty, potápěčskými instruktory, kteří v Egyptě fungují, i s běžnými Egypťany, můžeme potvrdit, že v turistických oblastech je klid a turisté jsou vítáni. Situace se, zdá se, mění i v pohledu českých médií na události v Egyptě. Server Novinky.cz přinesl zajímavý pohled na dění v Egyptě trochu z jiné strany, než jsme byli v posledních týdnech z médií zvyklí. Nadpis článku: "Egypt zveřejnil záběry násilí ze strany demonstrantů" je sice zavádějící, nicméně s obsahem článku se dá souhlasit. Není to ale Egypt, kdo zveřejnil záběry násilí při demonstracích, jsou to česká média, která konečně informují o událostech jiným způsobem. Záběry "demonstrantů" ozbrojených kalašnikovy, brokovnicemi a pistolemi mohli Egypťané vidět ve zpravodajství na několika kanálech v zemi, dokonce i některá zahraniční média použila tyto záběry ve svých zpravodajstvích. Interpretace zahraničních médií, včetně CNN a BBC, byla ale taková, že agresorem je armáda, která krvavě potlačila demonstrace. Bez ohledu na souvislosti. Nad otázkou, zda je pokojný demonstrant Muslimského bratrstva i ten, který je ozbrojený kalašnikovem a střílí na své odpůrce, už se nikdo nezamýšlel…

 

Nicméně bez ohledu na objektivitu médií můžeme s povděkem kvitovat fakta: předpokládané protesty a nepokoje, které byly plánovány na minulý pátek neproběhly. Ozbrojený odpor Muslimského bratrstva byl potlačen. Po zatčení vedení Bratrstva se vytratila disciplína a organizovanost, po zabavení stovek zbraní a munice není čím bojovat. Obyčejní obyvatelé vítají uklidnění situace a věří armádě, že současný stav udrží pod kontrolou. Britští a něměčtí turisté si dále užívají krás Rudého moře a ti čeští mohou doufat, že už brzy budou mít opět také takovou možnost.

 
Číst 2327 krát Naposledy změněno úterý, 27 srpen 2013 16:15

Komentáře