iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

středa, 24 červenec 2013 23:35

Premiéra filmu "No limits"

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(8 hlasů)

Audrey Mestre před osudným ponoremAmerický sportovní kanál ESPN v úterý 23. července 2013 uvedl dokument "No limits" o světové rekordmance v nádechovém potápění, tragicky zesnulé hvězdě freedivingu Audrey Mestre. Jak už jsme informovali dříve (krátký článek o filmu zde), dokument je součástí série devíti dokumentárních filmů o vyjímečných ženách natočených devíti ženami. Režie dokumentu "No limits" se ujala držitelka několika cen Emmy Alison Ellwood.

 

Audrey Mestre byla světová rekordmanka ve freedivingu, nadšená milovnice moře a nádechového potápění. Tragicky zahynula v roce 2002 při pokusu o překonání světového rekordu v disciplíně "no limits" (vysvětlení disciplín freedivingu zde). Její smrt šokovala celý freedivingový svět a dodnes se objevují spekulace o příčinách Audreyina úmrtí. Podívejte se na film a udělejte si sami obrázek o tom, jakou vinu na její smrti nese její manžel Francisco "Pipín" Ferreras

 

Dokument je natočen zajímavou formou a přináší nový pohled na celou událost. Ve filmu vystupují freediveři a potápěči, kteří se účastnili osudného pokusu o rekord, freediveři, kteří se s Audrey Mestre znali. Jak sama režisérka Alison Ellwood přiznala, až povídání s Tanyou Streeter, držitelkou světového rekordu v disciplíně No limits, ji přimělo pochopit, o čem je závodní freediving. A právě samotná Tanya Streeter v dokumentu vysvětluje některé aspekty bezpečnosti potápění do extrémních hloubek. Dokument také nabízí mrazivé srovnání bezpečnostních postupů u úspěšného rekordního ponoru, kdy se Tanya Streeter potopila do hloubky 160 metrů a fatálního ponoru Audrey Mestre do 171 metrů.

 

 

Alison Ellwood dala v domentu příležitost všem účastníkům osudného dne, aby přiblížili svůj pohled na celou událost. Jediný Pipín Ferreras opakovaně odmítl nabízené interview. Vedle Tanyi Streeter ve filmu zazní výpověď freediverů Paula Kotika, Billa Stromberga, ale i hloubkového potápěče Pascala Barnabeho, který je posledním, kdo Audrey viděl živou. 

 

Film si můžete prohlédnout na Vimeu zde

 

 

Oficiální stránka filmu na ESPN zde.

 
Číst 6604 krát Naposledy změněno čtvrtek, 01 srpen 2013 10:31

Komentáře