iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

úterý, 29 říjen 2013 22:57

Mezinárodní závody Zlín Cup 2013

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

V sobotu 19.10.2013 se uskutečnil 6. ročník mezinárodních závodů v potápění na nádech Zlín Cup 2013.  Soutěžilo se již tradičně ve dvou bazénových disciplínách statické apnoi (STA) a dynamické apnoi bez ploutví (DNF). Letošní Zlín Cup 2013 se opět konal v Městské plovárně Luhačovice. Přihlášeno bylo celkem 42 závodníků z Česka, Polska, Slovenska, Německa, Rakouska.

Závodní klání odstartovalo tradičně statikou (STA). Mezi ženami se nejlépe vedlo úřadující Mistryni České republiky Vendule Strachotové, která překonala své dosavadní maximum a s časem 6:06 min statiku mezi ženami vyhrála. O kvalitě tohoto výkonu svědčí i fakt, že se jednalo o čtvrtý nejlepší čas i mezi muži. Šestiminutovou hranici se v závodě podařilo překonat i rakouské závodnici Bernadette Schilhhofer s časem 6:02 min. Třetí příčku pak odsadila česká závodnice a výborná statikářka Gabriela Grézlová s časem 5:44 min. V mužské kategorii se na prvním místě umístil rakouský závodník Elmar Klier s výbornou statikou 7:17 min. I ostatním medailovým mužům se podařilo překonat šesti minutovou hranici a to v osobních rekordech - Roman Walczyk POL 6:16 min, Jens Stötzener DEU 6:06 min.

 

Závodní blok dynamické apnoi bez ploutví (DNF) odstartoval polský rekordman Mateusz Malina s fantastickým výkonem na světové úrovni 206 m. Druhé i třetí místo v mužské kategorii obsadili také polští závodníci, a to Roman Walczyk s 159 m a Alexander Ryszka s výkonem 131 m. Mezi ženami doplavala nejdál polka Julia Kozerska s výkonem 125 m. Vendula Strachotová s výkonem 113 m skončila v této disciplíně na druhém místě, třetí pak skončila s 91 m Kateřina Šuranská.

 

V celkovém součtu obou disciplín své prvenství potvrdila brněnská závodnice z klubu Ocean Devils Club Vendula Strachotová a polský závodník Roman Walczyk z klubu AKP Krab.

 

Celkové výsledky

Ženy

1. místo Vendula Strachotová CZ


2. místo Bernadette Schildorfer AUT


3. místo Julia Kozerska POL

Muži

1. místo Roman Walczyk POL


2. místo Aleksander Ryszka POL


3. místo Michal Revaj CZ

 

Poděkování za vydařené závody patří organizátorům, rozhodčím i sponzorům!

 

Celková výsledková listina i výsledky jednotlivých disciplín:

http://www.zlincup.cz/cs/zlin-cup-2013-vysledky

Číst 1989 krát Naposledy změněno čtvrtek, 07 listopad 2013 13:04

Komentáře