iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

pátek, 22 červen 2012 20:55

Aronnax Apnea Cup 2012

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

 

Aronnax Apnea Cup 2012

V pátek 13. ledna 2012 proběhl tentokrát již pátý ročník Aronnax Apnea Cup,  pořádaný potápěčským klubem Aronnax Bratislava. Závod se konal v bazénu Lafranconi při FTVŠ UK Bratislava a už kolem páté hodiny se v chodbách před bazénem začaly shromažďovat davy závodníků i jejich fandové. Ještě před vpuštěním nadržených hord podvodních plavců do bazénu si vzal slovo ředitel soutěže Robo Korim a hned v úvodním briefingu poděkoval všem závodníkům za účast, za to, že si našli čas a přišli si jen tak zazávodit a ještě za to zaplatit startovné. Poté následovala registrace týmů a hromadný přesun dvou stovek nadšenců k vodě.

 

 

Aronnax Apnea Cup je již tradiční freedivingová soutěž, která však s klasickým závodním freedivingem má z pohledu pravidel máloco společného. Jde o týmovou soutěž, kde v každém týmu může být až deset závodníků. Závodí se štafetovým způsobem, závodníci se však mohou střídat podle vlastního uvážení či soutežní taktiky. Každý závodník musí přeplavat 25 metrů dlouhý bazén pod vodou, teprve poté vyráží další týmový kolega. Cílem je uplavat co nejvíce "bazénů" za jednu hodinu. Poslední bazén po odpískání časového limitu se doplavává a započítává jako celý, proto jsou výsledkem vždy násobky 25m. Závodí se v několika kategoriích, Amatéři, Profesionálové a Masters. V kategorii "Amatéři" a "Masters" se smí používat pouze klasické "krátké" ploutve do velikosti listu 70cm, v kategorii "Profesionálové" je možné používat i dlouhé freedivingové ploutve a monoploutve.

Letošní rok bylo v bazénu opravdu "narváno". Apnea Cupu se účastnilo celkem 16 týmů! 10 amatérských, 3 v kategorii Maters a 3 v kategorii Profesionálů. Výkony v jednotlivých rozplavbách byly vyrovnané a bojovalo se do poslední minuty. Nakonec se z prvního místa v nejpočetnější amatérské kategorii radoval tým Kotrmelec, v kategorii Preofesionálů zvítězili Zmrzliny a mezi Mastesr byly nejlepší Bazmeg tým. Kompletní výsledky vypadaly následovně:

Amatéři

1. Aronnax Amateuers BA

2. LaugDive TN

3. Hasiči TN

4. STUBA DIVERS BA

5. Michelin Team BA

6. Piccard SC

7. Aqua.Pro Žilina

8. Maces Team

9. Lighthouse DC

10. DIR-TEAM SK

 

Masters

1. Aronnax Oldies BA

2. Sany Divers BA

3. Nautilus BA

 

Profesionálové

1. FTVŠ UK BA

2. Best Mix BA

3. Lohnická Team BA

 

Číst 1514 krát

Komentáře