Vytisknout tuto stránku
neděle, 09 červen 2013 17:56

Nový český rekord v nádechovém potápění!

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(11 hlasů)

Alena ZabloudilováČeská reprezentantka v nádechovém potápění Alena Zabloudilová jako první česká freediverka pokořila magickou hranici 100 metrů! Během tréninkového kempu, který předchází mezinárodní závody Mediterranean World Cup 2013 na Krétě, se jí podařil ponor do hloubky 105 metrů v disciplíně VWT (Variable Weight). Protože šlo pouze o tréninkový ponor, je to zatím neoficiální český rekord. O jeho oficiální verzi se Ali pokusí zítra.

 

S Ali se nám podařilo spojit a zeptali jsme se na několik otázek:

 

iDive.cz: Samozřejmě na úvod musíme pogratulovat k úspěšnému ponoru! Byl to Tvůj první ponor přes 100m?

Ali: Ano… úplně první...

 

iDive.cz: Jak dlouho trvá takový ponor?

Ali: Celý trval 2:45. Ale bylo to v disciplíně VWT, to znamená, že dolů se vezu na sledu a nahoru musím vyplavat.

 

iDive.cz: Jak jsi se při ponoru cítila?

Ali: Cítila jsem se velmi dobře. Vyrovnávání mi šlo a moře bylo více méně klidné.

 

iDive.cz: Ale nevídáme Tě běžně závodit v disciplíně VWT.. Co Tě přimělo zkusit i tuto disciplínu?

Ali: Chtěla jsem se naučit něco nového, užít si vody, mít krásný pocit, pokořit 100metrovou hranici a být zkrátka šťastná z toho, že mohu jet na závody na Krétu s lidmi které mám moc ráda.

 

iDive.cz: Takže to byla spíš věc tréninku a zvědavosti vyzkoušet si VWT, nebo Tě budeme v této disciplíně vídat častěji?

Ali: Natolik jsem si tuto disciplínu zamilovala, že u ní určitě zůstanu. Mohu se mnohé naučit, například vyrovnávat tlak v hloubce, získat více zkušeností s hloubkovým opojením.

 

iDive.cz: V úterý 11.6. 2013 začínají oficiálně závody 6th Mediterranean World Cup 2013. V jakých disciplínách Ti můžeme držet palce?

Ali: Já zatím nevím jestli budu závodit, pokud se mi zítra podaří 105 metrů oficiálně a nebudu moc unavená, tak bych moc ráda závodila ve všech třech disciplínách.

 

iDive.cz: Závody na Krétě jsou vždy spojené s tréninkovým kempem, kdy se sejde mnoho závodníků z celého světa. Jaká je účast a jaká je atmosféra?

Ali: Je tady celkem 31 závodníků z 11ti zemí. A atmosféra je naprosto fantastická, všichni si povídáme, chodíme společně na večeři... taková jedna velká šťastná rodina... :-)

 

iDive.cz: Výborně! V takové atmosféře by se zítřejší oficiální pokus o národní rekord mohl vydařit! Děkujeme za rozhovor a zítra budeme určitě držet palce. Hodně štěstí!

Číst 4760 krát Naposledy změněno neděle, 09 červen 2013 18:53
iDive.cz

Nejnovější od iDive.cz

Související položky (podle značky)