iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

sobota, 29 červen 2013 19:18

Rozhovor s bronzovou Gabkou Grézlovou

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)


Gabka GrézlováGabka Grézlová výborně zabojovala na bazénovém Mistrovství světa ve freedivingu v Bělehradu a svým úžasným výkonem ve statice, kdy vydržela na jediný nádech pod vodou neuvěřitelných 6 minut a 54 sekund, se dostala až "na bednu"! Patří jí třetí místo a domů si tak z Bělehradu odváží bronzovou medaili! Tento výkon je zároveň i novým českým národním rekordem!

Položili jsme Gabce několik otázek.

 

Jak se cítíš po svém výkonu? Jaké to je být třetí nejlepší na světě?

Je to fajn pocit, mám fakt radost, bo jsem byla poslední dva dny nemocná a nemohla jsem trénovat. Takže fakt spokojenost. To, že jsem byla třetí na těchto závodech, ještě neznamená, že jsem třetí nejlepší na světě. Věděla jsem, že na Veroniku Dittes ještě nemám a na Natalii Molchanovu už vůbec ne, ale to třetí místo bylo realné. Můj kouč Branko Petrovič mi to tvrdil od začátku MS. Úkol zněl: porazit tu Japonku, která byla o pár vteřin lepší v kvalifikaci. 

 

Tvůj výkon je zároveň národním rekordem. Byla to velká dřina, nejnáročnější výkon, nebo už jsi na jiných závodech zažila větší boj?

Měla jsem dnes silné kontrakce, ale začaly kolem 4:30 a zase jich nebylo tolik. A byla jsem v klidu. Větší boj byl na Mistrovství ČR, tam mi to nesedlo ani trochu a strašně jsem se trápila už asi po druhé minutě… V Brně (závody ve freedivingu Brno Minicomp, které proběhly začátkem června 2013 - pozn. autora) jsem zjistila, že mi vyhovuje spíš studenější voda a tehdejší nároďák byl s rezervou. Věděla jsem, že ho mám, tak jsem vylezla z vody. Dneska jsem taky nejela na krev. Žádné latinskoamerické tance ani hypoxie. Vyhnalo mě CO2 a navíc jsem věděla, že by mě Branko nenechal vylézt s bramborovou.

 

Výkon 6 minut a 54 vteřin je neuvěřitelný! Na první pohled je to už jen kousíček k sedmi minutám. Ale z gauče se takový výkon posuzuje úplně jinak. Jak ty sama vidíš těch 6 chybějících sekund do sedmi minut? Můžeme se těšit, že pokoříš sedmičku, nebo to bylo už opravdu "na krev"?

Sedmičku jsem si už párkrát na suchu dala, ale ve vodě ještě ne. Tak uvidíme, jak to půjde dál. 

 

Jak hodnotíš celé Mistrovství? Jaký v tobě zanechalo dojem?

Mistrovství bylo super! Počasí si sice dělalo, co chtělo, po dnech vedra prudké ochlazení a teď zas začíná být horko, ale organizace byla v pohodě. Jen bych příště uvítala více "freediver-friendly" kuchyni a delší postel! Padla tu spousta národních i světových rekordů - Natalia Molchanova je neuvěřitelná! Ve statice to výkonem 9:02 natřela i všem chlapům!!! Bylo i dost červených karet a slz. Velmi emotivní. Celkově super atmosféra! Uvidíme, jaká bude afterparty…
Bělehrad je fajn, můj kouč Branko Petrovič je odsud a určitě se sem vrátím. Taky chci propotápět srbská jezera.

 

A otázka na závodnickou budoucnost. Co tě čeká nyní? Kde ti můžeme dále fandit?


Teď si dám od intenzivního tréningu statiky na chvíli oraz (nějaký tréning bude, ale výrazně méně intenzivní). Hodně jsem zhubla, takže teď mě čeká léto, grilování, maso, moje milované potápění s přístrojem. Bazén jen 2x týdně a posilovna. Ráda bych se trochu posunula i mimo freečko, čeká mě kurz normooxic trimix v Dahabu, tak na to se těším moc! Další závody budou na podzim a v zimě - tradiční Zlín cup, Hydrodynamic ve Vídni a určitě zajedem na závody v polském Rybniku. Moc se těším, ve Zlíně i v Rybniku je vždy super atmosféra! Do Vídně pojedu poprvé, tak se těším, že bude zase něco nového. Krom statiky chci trochu protáhnout vzdálenosti u DYN a DNF. Takže plánů spousta, jak se povede, či nepovede je realizovat, ukáže čas. Záleží, jak na tom budu se zdravím a pracovním vytížením! 

 

Děkujeme za odpovědi, ještě jednou gratulujeme a ať se i dál daří!

 

Gabka po vynoření na MČR 2013

Číst 2554 krát Naposledy změněno sobota, 29 červen 2013 22:50

Komentáře