iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

Wendy

Wendy

Petr Vala se připravujeZávodní sezóna roku 2013 se pomalu chýlí ke svému konci a jedním z posledních počinů letošní sezóny, kterého se čeští závodníci zúčastnili 16.11.2013 byl mezinárodní závod Long night apnea v Berlíně. Závod lákal nejen svou relativní dostupností co se vzdálenosti týče (pro pražáky bylo 320 km jen o něco dál než třeba na Zlín cup do Luhačovic), ale hlavně kvůli jedné z disciplín - 16x50 m, ke které se ještě vrátím později.

pátek, 25 říjen 2013 14:43

Rakouský šampionát Hydro dynamic 2013

Rakouský šampionát Hydro dynamic 2013

 

Pouhý týden po závodech Zlín Cup 2013 se vcelku početná skupina českých závodníků zúčastnila soutěže Hydro Dynamic ve Vídni, která byla zároveň i rakouským šampionátem. V závodním poli se tak mezi závodníky z Německa, Ruska, Polska, Slovinska, Maďarska, Nizozemí, Chorvatska a domácího Rakouska objevilo i pět žen a dva muži z České republiky. Pavlína Procházková se pak ujala role jedné z rozhodčí. Závody proběhly v sobotu 26.10.2013 v krásném 50 metrovém bazénu v Maria Enzersdorf a k statické apnoi (STA) si závodníci mohli druhou disciplínu zvolit mezi dynamickou apnoí bez ploutví (DNF) a dynamickou apnoí s ploutví (DYN).

pondělí, 01 červenec 2013 12:34

Národní rekordy padaly v Brně

Brno MinicompPříznivci a fandové freedivingu mohli ve dnech 7. a 8. června 2013 v Brně v rámci akce MiniComp Brno - FreeDiving Fiesta zažít něco vskutku netradičního. Druhý ročník mezinárodního soutěžního klání se uskutečnil v bazénu na Kraví hoře a to jak ve vnitřním bazénu, tak k překvapení několika závodníků i v bazénu venkovním, který ač se jedná o bazén vyhřívaný, dosahoval v době závodů teploty okolo 20 °C, kde se plavaly dynamiky s ploutví (DYN) a během pátečního klání hostil zároveň soutěž statiky (STA). Jednalo se o závody netradiční, které probíhaly v pátek od sedmi hodin až do desíti večer a celý den až do pozdních nočních hodin v sobotu. Závodníci měli, především díky velkému nasazení organizátorů (Roman Ondrůj + team) a rozhodčí (Pavlína Procházková, Jana Balounová a Petr Vala), možnost startovat několikrát a bylo jen na jejich zvážení, zda se přihlásili na všechny bazénové disciplíny nebo startovali několikrát v téže disciplíně. 

Komentáře