iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

David Uhlík

David Uhlík

neděle, 05 říjen 2014 17:56

Jak rychle uteče láhev aneb času dost?

Při kurzech se dělají různé ukázkové situace na přiblížení podmínek pod vodou, které si častokrát ani zkušený potapěč nedokáže představit, dokud je sám neokusí. Například rozdíly tlaků. Potápěč dýchá z automatiky a až na srovnání tlaku v uších a na dofukování/vyfukování žaketu nemá moc šanci rozdíly tlaků okusit. Proto s sebou na začátečnické kurzy tahám například 0.5l PET láhev, na které rozdíly tlaků snadno demonstrují. Již rozdíl 5 metrů je na láhvi velmi znát. Láhev je silně pomačkaná již v této hloubce, hlouběji ještě víc. Související s rozdílem tlaků je i rychlost, s jakou uteče vzduch z potápěčské láhve pod vodou a jak narůstající hloubka tento proces urychluje.

neděle, 05 říjen 2014 16:43

Jak nastrojit postroj na láhev

Nastrojení popruhu na láhev není žádná věda, ale zkušenost říká, že mnoho lidí dokáže tento úkon velmi frustrovat.

čtvrtek, 23 květen 2013 09:47

Jak se baví instruktoři - video

Dnes jsem opět náhodou objevil video, které jsem kdysi natočil. Vzniklo vlastně náhodou. Točil jsem polskou rodinku, která chtěla památku na potápění v Rudém Moři.

pondělí, 20 květen 2013 09:00

Pohyb pod vodou - styl kopu

Dostávám častokrát otázku, jak správně plavat pod vodou. V tomto článku se pokusím udělat souhrn stylů kopu užívaného při potápění a doplním ho názornými videi.

středa, 08 květen 2013 22:41

Canyon, Dahab - video reportáž

Při nedávné návštěvě Dahabu natočil kamarád Dan Kafka velmi pěkné video z lokality Canyon. Ponor byl veden Canyonem dolů i nahoru stylem Full Canyon. Tak tu je...

Lokality GeoMap

Komentáře