iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

pondělí, 11 březen 2013 13:55

Jak vložit obrázek/ky a vytvořit galerii/e obrázků

Jak vložit obrázky do galerie?

Vytvořit vlastní galerii obrázků a vkládání obrázků může provést pouze registrovaný uživatel.

1) Přihlaste se na svůj iDive.cz účet, popř. pokud jej ještě nemáte, vytvořte si svůj vlastní kliknutím na položku "Vytvoř účet" v levém menu.

2) Po přihlášení se objeví v levém sloupečku nové uživatelské menu. Jedna z položek se nazývá "Vlož obrázek". Klikněte na ni. Otevře se okno pro vložení obrázku. 

3) První je třeba vytvořit Vaši vlastní hlavní kategorii, pokud již samozřejmě nějakou nemáte. Všechny Vaše obrázky i případné podkategorie budou vždy pod touto kategorií. Ta je přístupná pro práci s obrázky jen Vám, ostatní uživatelé si budou moci Vaše obrázky pouze prohlížet. Napište tedy její jméno do "Kategorie". Do dalšího pole můžete přidat i krátký popis této galerie, není to však povinné. Jako poslední krok stikněte tlačitko "Vytvořit".

4) Po vytvoření hlavní kategorie již do ní můžete vkládat obrázky, je ale doporučeno zakládat si pro každou jednotlivou galerii vlastní podkategorii. Přepněte se na další záložku jménem "Podkategorie". Nejprve vyberte nadřazenou kategorii v horním řádku a dále postupujte stejně jako v případě vytvoření hlavní kategorie viz bod 3.

5) Dále již můžete vkládat obrázky. Přejděte na další záložku jménem "Obrázky". Stiskněte tlačítko vybrat soubor a vyberte obrázek, který chcete vložit. Maximální velikost souboru a rozlišení obrázku je uvedeno na této záložce. Můžete také vložit jméno obrázku, popř. i přidat popis pro Vaši lepší orientaci a prezentaci. Na závěr stiskněte tlačítko "Začít nahrávat". Po chvíli je obrázek nahrán a můžete pokračovat s nahráváním dalšího obrázku.

6) S jednotlivými obrázky je možné v této záložce dělat další úkony:

  • Je možné dočasně vypnout jejich zobrazování v rámci galerie. Ve sloupci "Zveřejněno" u vybraného obrázku stačí kliknout na zelené kolečko. To se změní na červené a tento obrázek se již dále nebude objevovat v galerii pro ostatní uživatele. Stejně je možné zobrazování obrázku opětovně zapnout. Stačí kliknout na červené kolečko, které se změní zpět na zelené a obrázek je opět dostupný.
  • Obrázek je možné smazat. Ve sloupci "Smazat" u vybraného obrázku klikněte na ikonku s odpadkovým košem a potvrďte následující dotaz. Obrázek je tím z galerie smazán.
  • Je též možné změnit pořadí obrázků v galerii, tj. pořadí, v jakém se budou v galerii zobrazovat. To je možné udělat dvěma způsoby. Za prvé je možné pořadí obrázků měnit pomocí šipek ve sloupci jménem "Řadit" směrem nahoru nebo dolů. To je vhodné pro posun jednoho obrázku. Zadruhé je možné do polí v témže sloupci napsat k jednotlivým obrázkům čísla, udávající jejich požadované pořadí a následně uložit pomocí malého tlačítka vedle popisu sloupce.
Číst 3048 krát Naposledy změněno neděle, 14 duben 2013 00:22

Komentáře