iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

pondělí, 11 březen 2013 15:10

Jak vložit článek

 

Jak vložit článek?

Na úvod je třeba zmínit, že ne všechny články budou publikované! K tomu, aby byl váš článek publikován, tzn aby byl "vidět" pro všechny návštěvníky stránek, musíte být schváleným autorem. Schválený autor může publikovat a psát články jak na běžícím pásu (dokud mu z toho "nepřeskočí", nezačne psát blbosti a redakce mu nezruší autorizaci). Ale nevěste hlavu, pokud nejste schválený autor! I neschválený autor může napsat článek a ten může být zveřejněn na iDive.cz! Jen ho musí nejprve schválit redakce. Tzn že si v takovém případě váš článek přečteme a pokud je v pořádku (pravopis, fakta, vulgarismy, apod), zveřejníme jej. A pokud budete psát častěji a smysluplně, rádi vám udělíme autorizaci a pak už můžete psát články jak na běžícím pásu (dukud vám z toho "nepřeskočí", nezačnete psát blbosti a redakce vám zruší autorizaci..).

Smysl takového počínání je jednoduchý. Portál iDive.cz chce nabízet potápěčům i případným zájemcům o potápění relevantní a kvalitní informace. Nechceme sklouznout do prázdného zveřejňování reklamních článků, nebo nabízet prostor pro různé invektivy a výlevy osobních antipatií, jako je tomu na leckterých komunikačních fórech. Děkujeme za pochopení!

Takže jak vložit článek?

1) Nejprve se musíte přihlásit. V levém uživatelském menu vyplňte své uživatelské jméno a heslo a přihlaste se. Pokud ještě nemáte založený uživatelský účet, musíte si ho nejprve vytvořit! V takovém případě klikněte na: "Vytvořit účet" a postupujte podle instrukcí.

2) Po přihlášení klikněte ve svém uživatelském menu na "Vlož článek".

Otevře se vám editor a můžete psát! 

3) Napište článek.

Název je jasný - titulek článku.

Přezdívka názvu je část webové adresy článku. Je důležitá především pro roboty k lepšímu vyhledávání vašeho článku. Používejte malá písmena, nepoužívejte diakritiku a slova spojujte pomlčkou. Pokud se váš článek jmenuje například: "Název článku", potom použijte alias: "nazev-clanku". Pokud tuto kolonku necháte prázdnou, systém ji za vás vyplní. 

Co se týče grafické úpravy, pak pamatujte na to, že v jednoduchosti je krása.

Další ikonky jsou natolik srozumitelné, že jejich popisováním bysme se mohli někoho dotknout (u autorů předpokládáme určitý stupeň počítačové gramotnosti). Pokud jim nerozumíte, jednoduše je neřešte! Nejsou tak důležité.

4) Zveřejnění.

Pokud jste došli až sem, gratulujeme, jste už jen kousek od zveřejnění vašeho článku! Stačí vyplnit poslední detaily článku, jako je zařazení do sekce, kategorie, apod.

Metadata: "Popis" a "klíčová slova" můžete vyplnit, nebo můžete nechat prázdné. Tyto kolonky jsou pro roboty, kteří při správném vyplnění lépe najdou váš článek.

No a na závěr už jen stačí kliknout v pravém horním rohu na tlačítko "Uložit".

5) V horní a dolní části editovacího okna se ještě nachází několik tlačítek, které umožňují přidávat do článků i jiný obsah, než jen text. Jedná se o obrázky, celé galerie obrázků, odkaz na vytvořené události, vložení videa, připojení souborů ke stažení atd. Pro uživatele, prahnoucí po využití všech možností, které náš systém nabízí, jsme připravili článek věnující se speciálně tomuto tématu zde.

Úprava již publikovaného článku

Pokud chcete opravovat již publikovaný článek, je třeba jej otevřít a poté kliknout v pravém horním rohu na "Upravit článek". Pokud se vám v pravém horním rohu tato možnost nezobrazí, patrně nemáte práva k upravování článku, nebo nejste přihlášeni. Editovat můžete pouze vlastní články a k tomu je třeba přihlášení. Pokud se vám možnost "upravit" zobrazí, potom na ni klikněte a upravte co je třeba.

Číst 1790 krát Naposledy změněno sobota, 13 duben 2013 22:54

Komentáře