iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

sobota, 04 květen 2013 17:40

The Whale, film pro všechny milovníky moře

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

The Whale, Velryba je dokumentární film, který rozhodně stojí za to vidět! Veselý, dojemný, poutavý i hluboký příběh mláděte kosatky, které se ztratilo jako malé děcko v samoobsluze. Rodina zmizela a mladý kosatčí sameček zůstal sám v zátoce v Britské Kolumbii. Nikde kolem nejsou žádné jiné kosatky, ale jsou tu lidé! Tak proč se neskamarádit s nimi?

The Whale

Lidé se snaží nahlížet a pronikat hluboko do vesmíru ve snaze najít tam mimozemské inteligentní bytosti. Jak bysme s nimi asi komunikovali? A jak by se na nás mimozemšťani asi dívali, když máme jiné vysoce inteligentní živočichy u nás na Zemi a nedokážeme s nimi komunikovat, dokonce jim ani nerozumíme? Vždyť často vlastně nerozumíme ani sami sobě! I o tom je úžasný příběh mláděte kosatky, mladého samečka, který se díky své neúnavné snaze "skamarádit" s lidmi stal slavným po celém světě. 

The Whale je pravdivý příběh kosatky Luna, dokument oslavující život tohoto inteligentního tvora ve volné přírodě, film o tom, jak málo vlastně víme o světě, ve kterém žijeme. 

 

Vypravěčem příběhu je kanadský herec Ryan Reynolds, který je spolu se Scarlett Johansson zároveň i producentem filmu. Režie se ujali Suzanne Chisholm a Michael Parfit.

Film měl premieru v roce 2011 a získal několik ocenění na filmových festivalech.

Oficiální web filmu najdete na www.thewhalemovie.com, teaser na youtube najdete zde.

Film je v oficiální distribuci na DVD, je ke stažení i na iTunes.

 

 

 

 

Číst 1996 krát Naposledy změněno středa, 03 červenec 2013 11:47

Komentáře