iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

úterý, 04 březen 2014 01:12

Společnost Hilton přestane ve svých hotelech od 1. dubna nabízet žraločí ploutve

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Hilton WorldwideDobré zprávy přicházejí od psolečnosti Hilton Worldwide. Společnost v únoru v Singapuru uvedla, že počínaje prvním dubnem 2014 přestane nabízet produkty ze žraločích ploutví a nebude ani přijímat objednávky na podobné produkty. Zákaz se vztahuje na všech 96 Hiltonem vlastněných a řízených zařízení v asijsko pacifické oblasti.

 

 

Už v prosinci 2012 společnost ve svých hotelech, nebo v hotelech společností Hilton provozovaných v Číně a jihovýchodní Asii, odstranila z menu žraločí ploutve. Hilton sice odstranil žraločí ploutve z menu, ale na přání byla jídla servírována dále. Objednávky na jídla ze žraločích produktů Hilton přestal akceptovat od 1. září 2013 v jihováchodní Asii, od 1, února 2014 v Číně a od 1. dubna 2014 vstoupí tento zákaz v platnost i pro Japonsko, čímž se uzavře možnost dát si v Hiltonu například polévku ze žraločích ploutví. 

 

Bohužel společnost nezakázala žraločí ploutve na 100% ihned, objednávky na bankety, které byly zřízeny před uvedenými daty, proběhnou podle původních požadavků. 

 

Každopádně je to krok správným směrem a staví tak Hilton Worldwide a jeho 645 vlastněných nebo provozovaných hotelů po celém světě na trnitou cestu za záchranu žraloků a ukončení odvětví zvaného "shark finning", tedy lov žraloků pro jejich ploutve, ze kterých se vaří například tradiční čínská polévka. I v dnešním civilizovaném světě se stále najdou lidé, kteří věří, že po pozření polévky ze žraločích ploutví na ně přejde síla žraloka.

 

"Udělali jsme rozhodující závazek ovlivňovat spotřebitelskou poptávku a zajistit provozní soulad v rámci našeho portfolia hotelů viditelným přístupem v každé zemi. Nařízením globálního zákazu žraločích ploutví jsme přijali opatření na podporu úsilí o zachování životního prostředí na celém světě a posunuli naši snahu o zodpovědný obchodní přístup." řekl Martin Rinck, prezident Hilton Worldwide pro Asii a Tichomoří.

 

Jako vedoucí společnost v oblasti hotelnictví tlačí Hilton Worldwide své hotely ke zvýšení využívání obnovitelných zdrojů, pokud je to možné. Zároveň podporuje aktivní průzkum možností trhu a svých dodavatelů, právě pro zvýšení efektivity využívání obnovitelných zdrojů. Hilton ve své oficiální firemní strategii zmiňuje firemní zodpovědnost za život v trvale udržitelném prostředí a na toto téma vytvořil konkrétní program: Travel with Purpose TM

 

"Poptávka po žraločích ploutvích v Asii a Tichomoří byla identifikována jako hlavní příčina poklesu světových populací žraloků. Zákaz žraločích ploutví společnosti Hilton Worldwide se vydává na dlouhou cestu v této oblasti k ochraně cenných druhů žraloků, které jsou velmi důležité pro udržení zdraví našich mořských ekosystémů. Moudrý krok společnosti Hilton Worldwide k odpovědnému získávání zdrojů je dobrým příkladem toho, jak společnosti se silným vedením mohou, a měly by, převzít odpovědnost za jejich dopad na životní prostředí." řekla Elaine Tan, výkonná ředitelka singapurské pobočky Světového fondu na ochranu přírody.

 

Zákaz žraločích ploutví ukazuje pokračující úsilí společnosti v rozvoji politiky udržitelného získávání zdrojů a Hilton uvádí, že brzy uvede detaily ohledně programu udržitelného získávání mořských plodů.

Číst 1919 krát Naposledy změněno úterý, 04 březen 2014 01:24

Komentáře