iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

středa, 05 březen 2014 01:59

Richard Branson se staví k ochraně kytovců čelem

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Richard Branson ve stavu beztížeDobrodruh a miliardář Richard Branson, majitel značky Virgin zahrnující více než 400 společností, uvedl na svém blogu, že instruoval svou cestovní kancelář Virgin Holidays, aby neobchodovala s žádnou společností, která nesouhlasí s tím, že nebude nikdy lovit kytovce z moře. Také napsal, že doufá, že další společnosti ho budou následovat. 

 

 

Branson také uvedl, že si uvědomuje složitost problematiky, zejména pokud jde o kytovce narozené již v zajetí, ať už jsou to kosatky nebo delfíni. Uvedl, že osobně navštíví některá taková delfinária a spolu s odborníky se pokusí najít nejlepší řešení tohoto problému.

 

Společnost Virgin Holidays hraje vedoucí roli v problematice ochrany zvířat ve spojitosti s cestovním ruchem a jak uvádí, pomohla nastavit základní pravidla v této oblasti. Předpokládá, že spolupracující firmy se drží těchto pravidel a hodlá dodržování zásad ochrany zvířat kontrolovat a se společnostmi, které tyto zásady nedodržují, ukončí spolupráci.

 

Branson a Virgin Holidays uvádí, že nastartovali proces, který by měl získat široké spektrum názorů odborníků, komerčních partnerů, dalších cestovních kanceláří, ochranářských a ekologických organizací, ale i široké veřejnosti na téma budoucnosti držení kytovců v zajetí, tedy téma aquaparků a delfinárií. 

 

Proces mimo jiné zahrnuje následující body:

  • vzdělávací role v zajetí držených kytovců 
  • téma trénování kytovců pro účely zábavních parků
  • ochrana v zajetí držených kytovců, zejména jejich životní prostor v nádržích
  • rozmnožování kytovců v zajetí
  • navrácení zajatých kytovců zpět do volné přírody

 

 

Richard s velrybákem, foto: Shawn Heinrichs

Richard Branson a žralok obrovský, foto: Shawn Heinrichs

 

Richard Branson uvádí, že tomuto procesu získávání informací dává šest měsíců. I vy se můžete přidat a říct Richardovi svůj názor skrz komentáře na jeho blogu zde.

Číst 2042 krát Naposledy změněno úterý, 04 březen 2014 02:26

Komentáře