iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

pondělí, 13 květen 2013 00:04

Revolution - nový film Roba Stewarta

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Revolution movie12. dubna měl v Kanadě premiéru nový celovečerní film Revolution od oceňovaného režiséra a kameramana Roba Stewarta, tvůrce filmu Sharkwater.

Rob Stewart pokračuje ve svých cestách po celém světě a setkává se s renomovanými světovými odborníky, kteří mu pomáhají osvětlit důležitá enviromentální témata ovlivňující naši budoucnost. Stejně jako ve svém předchozím úspěšném filmu Sharkwater, jde Rob ve své snaze za lepší svět na dřeň a film je plný dobrodružství, akce a dramatičnosti, nezanechá žádného diváka netečného a snaží se inspirovat a zapojit do boje o záchranu naší planety.

 

Revolution není jen o životním prostředí. Je to film o naději a inspiraci. Je to výzva k akci s povznášející zprávou, že je stále možné zmírnit již napáchané škody. Je čas na Revoluci!

Revolution poster

Film Revolution měl premiéru na kanadském filmovém festivalu Toronto International Film Festival a už za krátkou dobu svého promítání získal řadu ocenění, včetně ceny diváků za nejlepší dokument na filmovém festivalu Atlantic Film Festival, nejoblíbenější enviromentální film na festivalu Vancouver International Film Festival, Cenu sociální spravedlnosti na Santa Barbara International Film Festival

Baobab

Revolution běží v kanadských kinech od 12.dubna 2013, kdy se film dostane k nám, zatím není známo.

Rob StewartRob Stewart je filmař a enviromentální aktivista, který stojí za filmy Sharkwater (2006) a Revolution (2013). Od dětství ho zajímalo životním prostředí, zejména oceán. Jeho láska k přírodě ho zavedla nejprve ke kariéře fotoreportéra přírody a potápěče. V době, kdy mu bylo něco málo přes dvacet, byl Rob Stewart už uznávaný fotograf. Nastavená cesta úspěšného fotografa se ale rázem změnila poté, kdy byl svědkem rybolovu zvaného "long-lining", tedy lovení ryb na několikakilometrové dlouhé šňůry s tisíci návazci, i v takových lokalitách, jako jsou chráněné mořské oblasti na Galapágách. Tehdy se rozhodl odložit kariéru fotografa a zvýšit povědomí o hrozící globální katastrofě žraločí populace prostřednictvím dokumentárního filmu.

Film Sharkwater byl dokončen v roce 2006, po několika obtížných letech natáčení, která zahrnovala Stewartovu hospitalizaci se Stafilokokem, i hádky s mafií, obchodující se žraločími ploutvemi. Nic ho však neodradilo od dokončení filmu. Krátce po dokončení filmu Sharkwater Rob Stewart začal pracovat na svém dalším dokumentárním filmu Revolution, kde rozšiřuje rozsah svého původního filmu a zaměřuje se na mnoho globálních environmentálních krizí, kterým čelí lidská populace. Rob Stewart pokračuje ve snahách zvyšovat povědomí tím, že mluví s lidmi a podporuje environmentální protesty a petice po celém světě.

 

Více se o filmu dozvíte na oficiálních stránkách filmu Revolution zde.

Novinky o filmu můžete sledovat i na Facebooku zde.

Číst 1989 krát Naposledy změněno středa, 03 červenec 2013 11:47

Související položky (podle značky)

Komentáře