Vytisknout tuto stránku
úterý, 11 únor 2014 00:11

Techmeeting 2014 se blíží

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

techmeeting 2014V březnu, přesněji o víkendu 21. až 23. března, proběhne tentokrát již 16. ročník setkání technických potápěčů, Techmeeting 2014. Program opět slibuje zajímavá témata, přestože mnoho potápěčů jezdí na setkání především z důvodů udržování starých kontaktů a navazování nových. Techmeeting se stal již tradiční akcí v kalendáři nejen technických potápěčů a protože kapacita přednáškových sálů bývá omezená a o volná místa je většinou velký zájem, doporučujeme neváhat s rezervací a zajistit si místo včas. 

 

 

Letošní ročník má na svých bedrech jako hlavní organizátor instruktor Míra Stehno. K ruce jsou mu samozřejmě i známé tváře z předchozích ročníků, přípravný tým tvoří Silvestr Pěkník, David Čani, David Skoumal, Peter Kubička, Robert Korim, Jaromír Paleček, Tomáš Zloch, Petr Lukášek. V programu figurují jména jako Phil Short, Pedro Balordi, František Novomeský, Krzystof Starnawski, Dan Hutňan, Miroslav Rozložník, Peter Kubička, nebo Josef Dvořáček.

 

Phil Short nám představí J2 Cave project v Mexiku, největší jeskynní projekt v historii. Vedle jeskyní ale přinese informace i o vrakovém potápění a projektu The Antikythera. Jeskynní potápěč Pedro Balordi představí jeskyni Cogol dei Veci v Itálii a popovídá o jeskynních projektech ve Švýcarsku. Aby to nebylo jen o jeskyních, legenda československé potápěčské medicíny František Novomeský přidá také něco ze svých poznatků a představí svou novou knihu "Potápěčská medicína". Jak probíhá hloubkový ponor do nitra země v českých zemích přiblíží polská legenda Krzystof Starnawski, který představí nové objevy na Hranické propasti. K tomu přidá ještě přednášku o potápění a budování a testování habitatu v italské jeskyni Fontanazzi. Dalším speleopotápěčem, který dostane slovo, bude Dan Hutňan, který spolu s Radkem Teichmannem představí nové objevy z loňského roku v Bue Marino na Sardinii. Miroslav Rozložník a Peter Kubička představí projekt PHYPODE a aby toho představování nebylo málo, Josef Dvořáček představí knihu "Historie potápění v Českých zemích a na Slovensku".

 

Jako vždy bude na místě i několik zástupců prodejců potápěčské techniky, kteří budou prezentovat své zboží. Program je nabitý, určitě je na co se těšit. Do Techmeetingu zbývá ještě více než měsíc a zhruba třetina míst je stále ještě volná. To se samozřejmě může kdykoli změnit, proto neváhejte s rezervací!

Web setkání najdete na adrese www.techmeeting.eu
 
techmeeting 2014
 
Číst 2122 krát Naposledy změněno úterý, 11 únor 2014 00:33
iDive.cz

Nejnovější od iDive.cz

Související položky (podle značky)