iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

pátek, 07 únor 2014 02:22

Dokument Blackfish možná brzy i u nás

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

BlackfishZástupci společnosti Dogwoof, která vlastní práva na distribuci dokumentárního filmu Blackfish, se dohodli se společností NBC Universal na spolupráci. Podle dohody Universal uvede film v Asii, Itálii, Portugalsku, centrální a východní Evropě, Africe, Skandinávii a v Latinské Americe. Máme tedy naději, že se film objeví i v české distribuci! 

 

 

Společnost Dogwoof se dokumentu Blackfish ujala hned po jeho premiéře na festivalu Sundance, kde začala jeho úspešná festivalová pouť ve sbírání cen. Dokument byl oficiálně k vidění v USA, ve Velké Británii a také v Německu, Francii, Španělsku a Holandsku. Je k mání i na iTunes a patří k nejdiskutovanějším dokumentům poslední doby. 

 

O filmu už jsme několikrát psali, je k vidění i na internetu a tuto neděli poběží i na CNN

 

Blackfish vypráví příběh kosatky Tilikum, učinkující v zábavních parcích, která v zajetí zabila několik svých trenérů. Režisérka Gabriela Cowperthwaite výborně vypráví příběh, jež podtrhují autentické záběry z nehod i výpovědi bývalých trenérů kosatek a delfínů ze zábavních parků. Dokument upozorňuje na nesmyslné týrání inteligentních tvorů, jakými kosatky bezesporu jsou. V záznamech z celého světa nejsou nikde uvedeny případy napadení člověka kosatkou ve volné přírodě, v zajetí mohu být ale frustrované kosatky velmi nebezpečné, což dokazuje právě konkrétní příběh kosatky Tilikum.

 

 

Číst 2169 krát Naposledy změněno pátek, 07 únor 2014 02:44

Komentáře