iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

pátek, 07 únor 2014 17:56

Kosatky na Olympiádě nebudou

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

KosatkaPotvrzeno. Kosatky nebudou učinkovat v delfináriu v Soči, ani žádný delfín neponese olympijskou pochodeň, jak bylo dříve uvedeno. Spolupracovník společnosti Whale and Dolphin Conservation v Rusku Erich Hoyt přinesl oficiální zprávu, kterou potvrdil i předseda Olympijského výboru.

 

 

Kam se ale podělo 7 kosatek odchycených v loňském roce v Ochotském moři? Jedna kosatka byla odchycena už v roce 2012 a má již své jméno. Jmenuje se Narnia a měla být už trénována pro vystupování v zábavním parku. V srpnu a říjnu 2013 měly být odchyceny další mladé kosatky a měly být poslány do akvárií v Rusku a v Číně, kde doposud žádné kosatky nevystupují. Dvě kosatky měly putovat do akvária v Soči, jednou z nich měla být právě Narnia. Nakonec se tak nestane a Narnia s ještě jednou kosatku je údajně držena v Moskvě v akváriu, další dvě kosatky byly údajně odeslány do Číny, kde vzniká největší akvárium na světě Ocean Kingdom a po dalších se slehla zem. 

 

Fakt, že "olympijské kosatky" nevystoupí v akváriu v Soči, ovlivnila petice, pod kterou se podepsalo přes 400 tisíc lidí z celého světa. Petice je stále aktivní a pokud chcete, můžete se stále přidat. Jaký je a bude osud dalších mladých velryb, které byly odtrženy od své rodiny a čeká je doživotní zajetí, to je zatím ve hvězdách.

Číst 1916 krát Naposledy změněno pátek, 07 únor 2014 22:57

Komentáře