iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

pátek, 14 únor 2014 01:57

Trosečník hvězdou zpráv po celém světě

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Trosečníkova loďPřed časem jsme vás informovali o trosečníkovi, který přežil neuvěřitelných 13 měsíců na moři, když jeho loď odnesla bouře od mexických břehů, aby o rok a kousek později přistál na Maršalových ostrovech. Po první zprávě informaci světová média příliš nevěřila, ale později se z trosečníka stala celosvětově známá osobnost. Mnoho novinářů se vydalo do Mexika do míst, odkud Jose Alvarenga vyplul.

 

 

Deník Daily mail přinesl zprávy o trosečníkovi, včetně zajímavých obrázků. Novináři vypátrali i trosečníkova údajného nejlepšího kamaráda Alvaro Linarese, který uvedl, že 13 měsíců na moři je nic proti tomu, jak José Alveranga žil v Mexiku 13 let, když tam společně přišli jako ilegální imigranti ze Salvádoru, odkud pochází. Podle Alvaro Linarese je Alvarenga drsňák, který se naučil žít v těžkých podmínkách právě po příchodu do Mexika, kdy mu často k jídlu nezbývalo nic jiného, než žrádlo pro psy. Podle jiného kamaráda, kterého novináři vypátrali a který se údajně s Alverengou opil noc před tím, než vyplul na svou poslední plavbu, je Alvarenga ten největší drsňák, který se naučil drsnému životu při vojenském výcviku v Salvadoru, kde sloužil jako člen místní guerily. 

 

Trosečníkova loď

Na takovéhle bárce přes Pacifik z mexika až na Maršálovy ostrovy.. prostě drsňák. Zdroj: Dailymail.co.uk

 

 

No, 13 měsíců na moři bez prostředků, jen na ulovených rybách, ptácích a želvách, to musí být opravdu drsňák. Něco podobného by dokázal snad už jen Chuck Norris...

 

Číst 1698 krát Naposledy změněno pátek, 14 únor 2014 02:12

Komentáře