iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

pondělí, 17 únor 2014 01:15

Sedm potápěčů se ztratilo na Bali

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Bali a Nusa Penida, foto: GoogleIndonéská policie uvedla, že na Bali se během potápění ztratilo sedm japonských turistů. Podle seznamu poskytnutého policií jde o sedm žen, přestože původní zprávy z pátku uváděly šest žen a jednoho muže.

 

 

Šéf policie na ostrově Nusa Penida Maj. Nyoman Suarsika řekl, že skupina vyrazila v pátek ráno na moře na pronajaté lodi. Potápěli se na lokalitě kolem mangrovů u Crystal Bay, když se v oblasti prudce změnilo počasí, zvedl se silný vítr a začalo hustě pršet. Skupina se pohřešuje od pátečního odpoledne. 

 

Pátrání bylo vyhlášeno v sobotu ráno a od té doby po skupině pátrají záchranné týmy včetně vrtulníku i místní rybáři. Podle japonských médií byly všechny potápěčky zkušené, dvě z nich byly instruktorky, které pracovaly v oblasti a místní lokality tak dobře znaly. Podle kapitána lodi, která je vezla na místo, se ženy nevrátily ze třetího ponoru. Lokality kolem ostrova Nusa Penida cca 20km od ostrova Bali jsou vyhlášené svými čistými vodami, bohatým životem a možností potkat tu například měsíčníky. Zároveň jsou ale také známé pro silné proudy, které si tu vyžádaly už několik obětí z řad nezkušených potápěčů.

 

Bali a Nusa Penida, foto: Google

Indonéské ostrovy Bali, Nusa Penida a Lombok. Foto: Google
Číst 1812 krát Naposledy změněno pondělí, 17 únor 2014 01:31

Komentáře